Hello World!

Dodane przez | 25 marca 2011 o godzinie 15:22 | 4 komentarze | Małpy piszą | Tagi: ,

Na początek małe co nieco na temat zwyczajowego powitania początkujących programistów czyli „Hello World”. Zwykle tym mianem określa się program, którego jedynym zadaniem jest wyświetlenie niczego innego jak tekstu „Hello World”. Fraza ta, stała się tak popularna, iż obecnie możemy mówić o tradycji, która niemal nakazuje wykorzystać ten typ programu podczas pierwszych lekcji programowania lub jako przykład najbardziej podstawowej składni wybranego języka programowania.

Jak wyglądał pierwszy „Hello World”?

Pierwsza oficjalna książkowa wzmianka pochodzi z 1974 roku i została zmaieszoczna w książce Briana Kernighana „Programming in C: A Tutorial”. Kod tego programu wyglądał nastepująco: [cc lang=”c”] main( ) {
printf(„hello, world”);
}[/cc]

 

O czym będzie Web Designer Magazine?

WD Magazine będzie traktował o szeroko rozumianym web designie. Będziemy pisać o technologiach, ciekawostkach branżowych, inspiracjach, ale przede wszystkim, postaramy się pisać o tym co trudne, czyli o relacjach na linii klient – webdesigner. Przeczytasz tutaj o grafice webowej, Drupalu, WordPressie, Magento, PHP, narzędziach, oprogramowaniu i tym co nas napędza do pracy. Postaramy się od czasu do czasu wrzucić zebrane w sieci miejsca z fajnymi darmówkami. Jak będzie, zobaczymy.

O autorze:

Piotr

Facet, który z zawodu jest prezesem. Większość czasu spędza na poskramianiu platformy magento i przygotowywaniu materiałów do druku. Najchętniej pracuje ułożony w pozycji horyzontalnej na kanapie. Perfekcjonista w każdym calu.

4 komentarze

 1. Adam Majchrzak (10 rok temu)

  Gratuluję bloga i doboru tematów. Postaram się o nim wspomnieć w „Kreatywnej Rundce…”, już jestem stałym czytelnikiem.

  Życzę powodzenia.

  • Sandra (10 rok temu)

   A dziękuje bardzo :). Ciągle dopieszczam szczegóły, ale wychodzę z założenia, że najważniejsza jest zawartość.

   • Adam Majchrzak (10 rok temu)

    Dorzuciłem linka do Was u siebie, bo zauważyłem, że linkujecie do Warstw. Dziękuję:) Jak wspominałem napiszę parę słów o tym magazynie w Kreatywnej Rundce.

    Mam jeszcze takie pytanko. Czy ja mam Twoje imię kojarzyć z jedną z osób komentujących na Warstwach? 🙂

Komentarze

© 2011 Web Designer Magazine. All rights reserved.